HOLISTERA TO SMO MI ...
O nama
ad

Leonarda Pintarić mag. ing. silv., asistentica

Leonarda Pintarić mag. ing. silv., asistentica
Doc. dr. sc. Maša Hrelec Patrlj diplomirala je 1996.god, na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u prvom roku generacije 6-godišnjeg studija. Provela je dvije godine kao liječnik na terenu u Ustanovi za hitnu medicinsku pomoć, a nakon 5-godišnje specijalizacije 2004.god je stekla naziv specijalista dječje kirugije. 2006. je obranila znanstveni magisterij, 2011. doktorsku disertaciju, od 2015. je znanstveni suradnik na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, a 2019. je stekla titulu naslovnog docenta na Katedri za kirurgiju, Fakulteta za dentalnu medicinu Sveučilišta u Osijeku. Stručnu edukaciju stekla je u mnogobrojnim bolnicama diljem zemlje i svijeta, od kojih su najvažnije bile Univerzitetska klinika u Hamburgu (Njemačka), Cincinnati Children’s Medical Center (SAD), Johns Hopkins University (SAD), Norwich University Hospital i Great Ormond street Hospital (Velika Britanija). Objavila je velik broj stručnih i znanstvenih radova, od kojih je 10ak indeksirano u Current Contentu. Bogato kirurško iskustvo, posebno iz novorođenačke kirurgije i dugogodišnji rad s djecom, na poseban su način oplemenili njen rad i omogućili trajnu mogućnost savjetovanja i edukacija roditelja iz područja dječje medicine, rada s bebama i prevladavanju tegoba s kojima se svakodnevno nose.
Nakon bogatog kliničkog iskustva i više od 20 godina rada u bolničkom zdravstvenom sustavu, svoj interes sve više usmjerava u područje Integrativne medicine. Svjesna pogubne statistike i porasta broja kroničnih bolesti, degenerativnih bolesti i karcinoma zadnjih nekoliko godina intenzivno se usavršava u navedenom području- tražeći najbolje terapije i izvan oštrih granica zapadne medicine, te stječe edukaciju iz principa holističkog liječenja kojim potičemo vlastite snage organizma u borbi protiv bolesti. Završila je brojne stručne tečajeve, pohađala edukaciju u Velikoj Britaniji iz osnova holističkog i integrativnog zdravlja, te u Njemačkoj iz terapijskog i praktičnog osposobljavanja za liječenje ozonom. Cilj je bio vrlo čist i jasan- ponuditi pacijentima mjesto gdje će moći doći do dobre medicinske informacije o svojem problemu i mogućnostima holističkog načina liječenja, prilagođenog njihovim individualnim potrebama i bez štetnih nuspojava. U integraciji sa svim prednostima zapadne medicine- poboljšati zdravstveno stanje organizma i na taj način povećati pacijentove šanse za ozdravljenje i kvalitetan život.
Dr. Tomislav Kukin diplomirao je 1978. godine na Medicinskom fakultetu , 1984. godine postaje specijalist anesteziologije i reanimatologije, te od tada u kontinuitetu radi kao anesteziolog- intenzivist. Od 1987. počinje raditi u Klinici za neurokirurgiju KBC Zagreb. Tijekom narednih godina obavlja poslove anesteziologa/intenzivista za neurokirurške pacijente te kontinuirano radi u Centru za suzbijanje boli KBCa Zagreb. Tijekom daljnje karijere završava i subspecijalizaciju iz intenzivnog liječenja.
Paralelno s redovnim kliničkim poslom u bolnici, izuzetno je aktivan kao liječnik kako u vrhunskom amaterskom tako i profesionalnom sportu. Počinje radom u gimazijskoj atletskoj sekciji, ubrzo postaje liječnik atletskog kluba, a ubrzo i liječnik atletske reprezentacije. Krajem devedesetih počinje raditi i u nacionalnoj plivačkoj reprezentaciji i plivačkom klubu Mladost te sudjeluje po prvi put i olimpijskim igrama (Sidney 2000). 2006. postaje liječnik Hrvatske rukometne reprezentacije i u toj funkciji sudjeluje na daljnjim olimpijskim igrama (Peking 2008, London 2012, Rio de Janeiro 2016) te svim europskim i svjetskim prvenstvima rukometne reprezentacije do danas.
Iskustvo rada u vrhunskim kliničkim uvjetima te uz to rad u sportu, pomogli su mu da razvije svoj originalni kut gledanja na medicinu i liječenje, a radom u Poliklinici Holistera dobiva mogućnost slobodnijeg djelovanja i maštovitije integracije medicinskih postupaka. Termin Integrativna medicina možda najbolje oslikava njegova stremljenja, svakako sa krajnjim ciljem- a to je uspješnije liječenje. Posebno područje njegove aktivnosti (osim uspješnog tretiranja boli, akupunkture i biorezonance) su i postupci ubrzanja regeneracije i revitalizacije kojima se bitno podiže kvaliteta života u svim dobnim uzrastima te svim profesijama i aktivnostima.
Doc. dr. sc. Igor Čikara, spec. radiologije i ultrazvuka, nakon završenog Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (1985), iskustvo obveznog staža stiče u ambulanti Hitne pomoći, ambulantama primarne zdravstvene zaštite i Centru za dijalizu. Nakon završenog poslijediplomskog studija iz kliničke farmakologije, završava specijalizaciju iz radiologije, a kasnije i subspecijalizaciju iz ultrazvuka. Od 2004 – 2019., radi kao voditelj Odjela za UZV i nuklearnu medicinu. Dugogodišnji član transplantacijskih timova jetre i bubrega za djecu i odrasle KBC Rebro.
Magisterij je obranio temom „ Značenje obojenog doplera u dijagnostici akutne upale crvuljka”, a doktorsku disertaciju temom “Mogućnosti UZV visoke rezolucije u prikazu i nadzoru suspektnih nakupina mikrokalcifikacije. Ima iskustvo višeg predavača na Zdravstvenom veleučilištu, poslijedoktorand Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Osijeku, član Upravnog odbora HDR, tajnik Hrvatskog društva za ultrazvuk u medicini i biologiji, bio je zamjenik pročelnika Kliničkog zavoda za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBD Zagreb, pozvani predavač na poslijediplomskim studijima i tečajevima trajnog usavršavanja Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, te član Upravnog vijeća Klinike za infektivne bolesti.
Dr. Maja Romić diplomirala je 2014.godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Kao student i kroz radni staž aktivno sudjeluje na brojnim edukacijama i kongresima te je koautorica nekolicine stručnih i znanstvenih radova.
Nakon tri godine specijalizacije iz ortopedije u Švedskoj, spletom životnih i obiteljskih okolnosti, vraća se u Hrvatsku te se kroj brojne inozemne edukacije upoznaje s integrativnom medicinom u kojoj otkriva sve prednosti holističkog pristupa liječenju i ozdravljenju.
Kroz istraživanje i rad shvaća koliko je za cjelokupno zdravlje, te razumijevanje i podršku pacijentima, bitan cijeli niz faktora, osobito prehrana i psihološko stanje. Stoga završava jednogodišnji tečaj naturopatske nutricije te upisuje studij psihoterapije, smjer logoterapija. Svjesna važnosti kombiniranja klasične i integrativne medicine s ciljem ozdravljenja, trudi se voditi pacijente na tom putu, ne samo kao liječnik, već i kao suputnik.
Bacc.physioth. Daria Tresić 2010. završava srednju školu za fizioterapeutskog tehničara pri Zdravstvenoj školi u Splitu, a 2013. studij fizioterapije na Zdravstvenom Veleučilištu u Zagrebu. Kroz šestogodišnji rad u privatnim praksama susreće se s širokim spektrom stanja i oboljenja koja iziskuju daljnja usavršavanja te stjecanje novih vještina. Potaknuta željom da što kvalitetnije pomogne pacijentima, provodi daljnju edukaciju kroz tečajeve i različite radionice, a kao najvažnije ističe edukaciju za terapeuta miofascijalne relaksacije te terapeuta Bowen terapije. Prekretnicu u njenom pogledu na čovjeka kao holističko biće ima upravo Bowen terapija koja spada u područje komplementarne medicine, a temelji se na činjenici da je ljudsko tijelo sposobno za samoizlječenje.
Nedavno je završila edukaciju iz osnova regionalne hipertermije, te zajedno s ostatkom tima svakodnevno vodi pacijente kroz njihov individualni program liječenja. Kroz rad i komunikaciju s pacijentima, brine da tretmani hipertermijom budu maksimalno uspješni, te da se pacijenti osjećaju sigurno i opušteno.
Bacc. med. tech. Irena Kaurinović završila je 1995. Školu za medicinske sestre Vinogradska, a 2007. god. Studij sestrinstva na Zdravstvenom Veleučilištu u Zagrebu. Od 1995. radila je na Zavodu za abdominalnu kirurgiju Kliničke bolnice Dubrava kao odjelna sestra. Tijekom radnog staža sudjelovala je na brojnim edukacijama u zemlji i inozemstvu, aktivno sudjelovala na kongresima sa stručnim i znanstvenim radovima, te kao mentor vježbovne nastave radila sa studentima na nekoliko studija sestrinstva (Zdravstveno Veleučilište u Zagrebu, Katoličko Sveučilište i Sveučilište Sjever). Zadnjih desetak godina obnašala je funkciju Glavne sestre Zavoda za abdominalnu kirurgiju, odnosno kasnije Odjela za hepatobilijarnu kirurgiju.
Nakon dugogodišnjeg rada sa onkološkim pacijentima i ostalim kroničnim bolestima prepoznaje ključnu ulogu holističkog liječenja i tretmana koji pacijentima pomažu, bez štetnih učinaka. Njena stručnost, a posebno toplina i srdačnost u ophođenju s pacijentima prate je tijekom čitavog radnog staža i upravo zbog toga čine značajnim dijelom tima Poliklinike Holistera.
Med. techn. Antonio Glamočak završio je 2008. godine četverogodišnje obrazovanje u Zdrastvenoj i veterinarskoj školi dr. Andrija Štampar u Vinkovcima. Završetkom školovanja odradio je pripravnički staž u KB Dubrava, gdje se odmah i zaposlio. U KB Dubravi radio je 14 godina, od čega je 7 godina proveo na Zavodu za abdominalnu kirurgiju, a drugih 7 godina u operacijskom centru KB Dubrava. Radom u KB Dubravi stekao je znanje i vještine u radu s onkološkim pacijentima te raznim kirurški bolestima i stanjima. Stečeno znanje primjenjuje u svom svakodnevnom radu, brižan je i pouzdan tehničar i kolega, koji za pacijente Poliklinike Holistera uvijek ima smješak i riječ ohrabrenja.